Published On: 18 Korrik, 2016

Messi me kontratë të re

Barcelona dhe Lionel Messi shumë shpejt do të firmosin kontratën e re mes tyre

Sipas të përditshmes “El Mundo Deportivo”, babai i futbollistit Jorge Messi duket se e ka pranuar propozimin e drejtuesve të klubit për të rinovuar kontratën menjëherë pas kthimit të sulmuesit nga pushimet.

Kontrata e fundit që Messi nënshkroi me Barcelonën ishte ajo e vitit 2014 përpara se të nisej për në Botërorin e Brazilit, e cila skadon në vitin 2018, ndërkohë që klauzola kap shifrën e 250 milionë eurove.

Ëndrra e drejtuesve të Barcelonës është që Messi të jetë i pranishëm në përurimin e “Camp Nou”-t të ri që parashikohet të ndodhë në vitin 2021 gjithnjë nëse do të respektohen afatet e ndërtimit të tij.

Për momentin, te klubi katalanas nuk janë përgatitur ende dokumentet zyrtare të rinovimit të kontratës, detajet e së cilës do të diskutohen së bashku me Jorge Messin, pas kthimit të futbollistit nga pushimet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...