Published On: 18 Janar, 2016

Messi me fjalë të mëdha për Dybalan

  • Lionel Messi, mendon se do të flitet shumë për bashkëvendësin e tij Paulo Dybala në të ardhmen

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka lavdëruar yllin e ri të Juventusit, Paulo Dybalan. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Messi, ka thënë se Dybala është një talent i jashtëzakonshëm.

“Paulo është një futbollist i madh dhe ka një të ardhme të madhe”, deklaroi Messi për “Gazzetta dello Sport”.

“Me siguri vitet e ardhshme në futboll do të flasin për të”, shtoi më tej argjentinasi për të përditshmen italiane.

Dybala është duke shkëlqyer me Juventusin edhe përkundër se nuk preferohej shumë nga trajneri Masimiliano Allegri në fillim të sezonit. Dybala deri më tani ka shënuar 12 gola në Serie A dhe duke e parë formën nëpër të cilën po kalon, nuk do të ndalet me kaq. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...