Published On: 31 Korrik, 2016

‘Messi lojtari i tretë më i mirë në histori të Argjentinës’

Arrigo Sacchi ka thënë se Leo Messi nuk është lojtari më i mirë në histori të Argjentinës

Trejneri legjendar italian, Arrigo Sacchi ka thënë se Leo Messi është vetëm lojtari i tretë më i mirë në histori të Argjentinës.

Ai tha se Diego Maradona dhe Alfredo di Stefano ishin më të mirë se sa Messi, ndërsa beson se Maradona ishte më i miri në histori të Argjentinës.

“Maradona dhe Di Stefano ishin më të mirë se sa Messi, por Maradona më i madhi dhe me më shumë talent. Por, edhe Alfredo ishte aty”, tha Sacchi për gazetën argjentinasi La Nacion.

Por, Sacchi e pranoi se Messi është sot lojtari më i mirë në botë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...