Published On: 30 Korrik, 2016

Messi ka një kërkesë të pazakontë për Ligën e Kampionëve

Leo Messi ka një kërkesë të çuditshme për edicionin e ri në Ligën e Kampionëve.

Ylli i Barcelonës, Leo Messi, ka folur rreth sezonit të ardhshëm në Ligën e Kampionëve, dhe ka zbuluar se është një skuadër të cilën dëshiron ta shohë sa më shpejt në Ligën e Kampionëve.

Argjentinasi ka deklaruar se dëshiron që klubi skocez Celtic të rikthehet në Ligën e Kampionëve, shkruan “The Sun”, përcjell Gazeta Blic

Sipas Messit, Celtic duhet të rikthehet në Champions League, pasi e meriton të jetë pjesë e kësaj gare.

LEXO:  Messi dhuron spektakël në stërvitjen e Barcelonës – shikoni çfarë i bëri Suarezit (VIDEO)

“Kemi luajtur ndeshje ndaj Celtic të cilat gjithmonë do t’i mbaj mend, ata janë një klub i madh me tiofozë të mëdhenj, dhe dua t’i shoh ata të kualifikohen këtë vit – ata i përkasin këtij kompeticioni”, deklaroi Messi.

Në fund, 29-vjeçari shtoi se Liga e Kampionëve mbetet ambicia më e madhe për të dhe klubin katalan, dhe se ëndërron ta fitojë këtë trofe edhe shumë herë të tjera në karrierë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...