Published On: 15 Mars, 2016

Messi i jashtëzakonshëm: Shumë pranë ta thyej këtë rekord (Foto)

Lionel Messi po thyen rekorde gati për çdo javë me Barcelonën.

Por, ka një rekord të cilin Messi ende nuk e ka arritur me katalanasit.

Bëhet fjalë për një rekord të cilin e mban Ronald Koeman, transmeton Gazeta Blic.

Holandezi Koeman ishte një specialist i gjuajtjeve të lira, andaj ky rekord natyrisht se ka të bëjë me goditjet e dënimit.

Koeman gjatë 6 viteve të tij të kaluara në Camp Nou shënoi 25 gola nga gjuajtjet e lira, dhe në mestare kjo i bie katër gjuajtje të lira në sezon, që është një rekord i mahnitshëm.

I treti renditet Ronaldinho, ndërsa Messi është i dyti me 21 gola nga gjuajtjet e lira. Kjo do të thotë se Messi shumë shpejtë mund ta thyejë edhe këtë rekord impresiv.

Shikoni listën e plotë në grafikun më poshtë. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...