Published On: 11 Janar, 2016

Messi i artë për të pestën herë

Sulmuesi i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, ka hyrë në histori të futbollit duke fituar për herë të pestë çmimin prestigjioz “Topi i Artë”.

Në ceremoninë e mbajtur në Cyrih të Zvicrës, argjentinasi fitoi ndaj Cristiano Ronaldos të Real Madridit dhe Neymarit të Barcelonës.

Titullin për futbollisten më të mirë të vitit e ka fituar Carli Lloyd, kapitenia e Amerikës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...