Published On: 25 Prill, 2017

“Messi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave”

  • Javier Tebas, Presidenti i La Ligës, mendon se Lionel Messi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

“Në bazë të lojës së djeshme unë do të thosha se Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave dhe unë e kam parë atë duke luajtur më mirë”, ka deklaruar Tebas.

Tabes, i cili është fans i Real Madridit, e ka pranuar shkëlqimi i argjentinasit në El Claisco ia ka thyer zemrën.

Leo Messi ishte hero i Barcelonës, e cila triumfoi në Santiago Bernabeu ndaj Real Madridit me rezultat 2:3.

Kjo fitore i ka dhënë mundësi Barcelonës që seriozisht të futet në garë për titull në La Liga.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...