Published On: 30 Tetor, 2016

‘Messi do të shkëlqente në Premierligë’

Denis Suarez beson se Leo Messi do të shkëlqente pa problem edhe në Premierligë

Mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez ka mohuar zërat se Leo Messi do të kishte problem me skuadrat e Premierligës.

Ai kujtoi se si Messi gjithmonë shkëlqen kundër anglezeve dhe insistoi se ai do të ishte më i miri, pavarësisht skuadrës ku luan.

“Natyrisht që ai mund të luaj në Premierligë. Ai do të merrte topin, do të driblonte tre lojtarë dhe do të shënonte në kënd. E kam parë ta bëjë këtë në shi dhe në pikë të diellit”, tha Suarez.

“Ai e bën këtë kudo që dëshiron dhe kur dëshiron. Messi është unik. Vendoseni në cilëndo skuadër në botë, ai do të bënte të njëjtën. Kundër skuadrave angleze gjithmonë ka qenë OK për të”.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...