Published On: 4 Mars, 2016

Messi brilant këtë vit, në rrugë të mirë ta thyej rekordin e golave brenda vitit

  • Lionel Messi është në rrugë të mirë që t’ia thyej rekordin vetës për gola të shënuar brenda një vitit kalendarik.

Lioenl Messi është golashënuesi më i mirë në botë për vitin 2016. Ai ka shënuar 20 gola deri më tani, duke lënë prapa vetës Luis Suarezin (15) dhe sulmuesin e Celticut, Leigh Griffiths (14).

Sipas Mundo Deportivos, Messi në karrierën e deritanishme asnjëherë nuk ka shënuar kaq shumë gola mes muajit janar dhe shkurt.

Kështu, Messi është në rrugë të drejtë t’ia thyej vetës rekordin për gola të shënuar brenda një vitit kalendarik, përcjell Express.

Ai kishte shënuar 91 gola brenda vitit kalendarik 2012, kur edhe ia kishte thyer rekordin Gerd Müllerit.

Argjentinasi, në vitin 2012, kishte shënuar 17 gola mes muajit janar dhe shkurt, gjashtë më pak sesa këtë vit. /Express/

Golat e Messit të realizuar nga 1 janari deri më 4 mars

2016: 20 gola

2015: 15 gola

2014: 13 gola

2013: 15 gola

2012: 17 gola (kur theu rekordin me 91 gola)

2011: 17 gola

2010: 8 gola

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...