Published On: 24 Prill, 2016

Mësoni se me cilat ekipe janë Vipat shqiptar (Foto)

Futbolli njihet si sporti më popullor në botë. Magjia e tij ka arritur të rrëmbej zemrat e shumë tifozve anembanë, ndër ta edhe shqiptarë.

Emra të njohur nga aktrimit, gazetaria, muzika, modelimit janë dashamirë të këtij sporti, ku përveç punës që bëjnë ndajnë një pasion të madh edhe për futbollin.

Magazina.al ju sjellë një listë të Vipave shqiptar që janë tifoz të flakët të ekipeve të ndryshme.

Blero-Barcelona

Bleroo

Këngëtari përveç që është shumë i përfolur për jetën private, ai bëhet temë kryesore e shtypit edhe kur luan Barcelona, ku çdo herë i del në përkrahje me statuse në rrjete sociale.

Xhevdet Jashari- Juventusarif hikmeti

Aktori i njohur nga Maqedonia, i cili njihet nga seriali “O sa mirë” është tifoz i Juventusit, ai ka udhëtuar për të shikuar live ndeshjet e këtij ekipi. Këto emocione i ka ndarë më publikun përmes postimeve dhe fotove.

Kushtrim Sheremeti- Liverpool

Kushtrim Sheremeti

Dashuria e tij për ekipin anglezë Liverpool-it kishte lindur qysh herët, aktori edhe tash vazhdon të jetë simpatizantë i flakët i këtij ekipi.

Endrit Thaqi- Real Madrid

endrit Thaqi

Djali i vetëm i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, pëlqen ekipin spanjoll Real Madrid.

Endriti para disa vitesh i është  gëzuar shumë pranimit të nënshkrimit nga super ylli botërorë i futbollit, Cristiano Ronaldo.

Kaltrina Selimi- Chelsea

Chelsea

Këngëtarja e mirënjohur përveç muzikë pëlqen edhe sportin. Ajo është një tifoze e zjarret e Chelsea, trasnmeton Magazina.al

Berat Buzhala- Barcelona

berati

Gazetarin e Ekspress-it pothuajse të gjithë e njohin si një tifoz të zjarret të ekipit spanjoll Barcelona. Ai behët shumë aktiv në rrjete sociale kur luan ky ekip.

 Capital T- Barcelona

capital1

Reperi kosovar është tifoz i zjarrtë i klubit futbollistik Barcelona, lojtari i tij i pëlqyer është futbollisti i njohur Messi. Capital T ka shkuar në Spanjë për të parë nga afër lojë të këtij ekipi.

 

Adrian Morina- Chelsea

Adrian Morina

Aktori i njohur përkrah ekipin londinez Chelses, dashurinë për këtë ekip si duket ja ka trashëguar edhe djalit Orik Morina po ashtu aktor.

Xhemajl Rexha-  Man UTD

Xhemajl Rexha

Ai është një gazetar i përkushtuar, dhe një adhurues i flaktë i ekipit Manchester United, shkruan Magazina.al

Kushtrim Reshitaj- Inter

Kushtrimiiiii

Moderatori i Klan Kosovës njihet si i suksesshëm në punën që bënë, ai poashtu ndjek futboll dhe pëlqen ekipin italian Inter.

Andin Lokaj- Barcelona

Andin Lokaj

Komentatori i futbollit sigurisht që kur luan Barcelona gjatë komentimit emocionohet më shumë për faktin që atë e ka ekip të  zemrës.

Adelina Berisha- Real Madrid

Adelina Berisha

Këngëtarja seksi e estradës tonë njihet si një tifoze e flaktë e Real Madridit. Ajo gjithmonë bën postime në përkrahje të ekipit të futbollit që asaj i pëlqen.

Dafina Dauti- Barcelona

dafina21

Këngëtarja kosovare e shumë hiteve, admiron ekipin e Barcelonës, ajo bënë postime në përkrahje të ekipit./Magazina.al/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...