Published On: 6 Prill, 2016

Mësimdhënësve u njihet stazhi i viteve të ’90-ta, u kompensohen pensionet

Nga sot të gjithë mësimdhënësit që kanë punuar në periudhën e viteve 1990-1999 do të mund të aplikojnë nëpër komunat e tyre për ta fituar kompensimin prej 158 euro.

Pagesat, sipas ministrit të Punës dhe Mirëqenies Arban Abrashi do të jepen në mënyrë retroaktive duke filluar nga janari i vitit të ardhshëm.

Kjo u bë e ditur sot në takimin që u mbajt në Ministri të Arsimit në mes të ministrit Arsim Bajrami, ministrit të Punës Arban Abrashi dhe kryetarit të SBASHK-ut Rrahman Jasharaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...