Published On: 29 Mars, 2016

Mesila Doda: Të dalin emrat e deputetëve që disponojnë armë

Deputetja më e re e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka kërkuar publikimin e të gjithë listës së deputetëve që zotërojnë një armë.

“Z. Ministër, meqë ka 24 orë që flitet veç për armët e deputëtve po pres që të silleni si shtetarë të vërtetë dhe të botoni të gjithe emrat, nga i pari tek i fundit , pa dallim, të të gjithë deputetëve, të gjitha krahëve, që disponojnë armë. Me ketë nënvizoj që deputetët e forcës suaj politike, duhet të trajtohen njësoj si gjithë deputetët e tjerë dhe të bëhen publike rastet e shkeljes. Ligji duhet të respektohet dhe të jetë i njëjtë për gjithë qytetarët, ky është rast i mirë të kuptohet dallimi midis luftëtarve dhe parlamentarëve”, shkruan Doda në “Facebook”.

Reagimi i Dodës vjen një ditë pas publikimit të disa fotove, të cilat të jepnin idenë se deputeti demokrat Gent Strazimiri kishte me vete një pistoletë në protestën për Parkun e Liqenit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...