Published On: 27 Mars, 2016

Mesi: Nuk e krahasoj veten me Cristiano Ronaldon apo me dikë tjetër

Leo Messi ka thënë se nuk dëshiron të krahason me Ronaldon dhe askënd tjetër.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka insistuar sërish se ai nuk brengoset për krahasimin me yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldon dhe se ai fokusohet vetëm në paraqitjet e tij.

Dy lojtarët në fjalë kanë dominuar në botën e futbollit për shumë vite me radhë. Në tetë vitet e fundit, çmimi ‘Topi i Artë’ ka shkuar pesë herë për Messin e tre herë për Ronaldon.

“Mediat gjithmonë mundohen të na krahasojnë me gjëra të ndryshme. Por, e vetmja gjë që më intereson mua është që ta ndihmojë skuadrën të fitojë tituj dhe të përmirësohemi çdo sezon”, ka thënë Messi.

“Nuk e krahasoj veten me Cristiano Ronaldon apo me dikë tjetër. Unë vetëm dua që të bëjë paraqitje të mira dhe t’i ndihmojë bashkëlojtarët për t’i fituar ndeshjet”, ka shtuar më tej Messi. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...