Published On: 12 Janar, 2016

Meshë në 10 vjetorin e vdekjes së Mark Sopit dhe Ibrahim Rugovës

Sivjet mbushen 10 vjet që kur imzot Mark Sopi dhe presidenti Ibrahim Rugova, në një interval kohor prej dhjetë ditësh, ndërruan jetë dhe, për të shënuar këtë përvjetor, Ipeshkvia e Kosovës, në bashkëpunim me familjen Sopi dhe Rugova, sot organizon meshë në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë.

Mesha do të mbahet në ora 18:00 në Katedrale, ndërsa pas saj do të hapet një ekspozitë me fotografi nga jeta e këtyre dy personaliteteve në Katedrale, e cila do të qëndrojë e hapur deri më 22 janar 2016./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...