Published On: 9 Maj, 2016

Mesazhi prekës i dajës: Ja e vërteta e aksidentit që u mori jetën nipit e mbesës sime (Foto)

Para dy ditësh një aksident u mori jetën dy fëmijëve pasi makina e drejtuar nga nëna e tyre u përplas me trafikndarësen në rrugën dytësore Golem-Kavajë. Gruaja me inicialet S.N., 24 vjeç, drejtonte automjetin tip Benz dhe ishte me tre fëmijët e saj. Përplasja me trafikndarësen ka rezultuar fatale për dy fëmijët e saj, të cilët humbën jetën. Por, si qëndron e vërteta e këtij aksidenti?

Vëllai i shoferes dhe njëkohësisht daja i fëmijëve që ndërruan jetën shkruan për Jetaoshqef.al se si qëndron e vërteta e këtij aksidenti, me qëllim informimin e qytetarëve mbi shkaqet e aksidentit dhe atë çfarë ndodhi më pas.

Ai tregon se nëna është hutuar nga zhurma që po bënin fëmijët e saj, duke i tërhequr vëmendjen dhe ka humbur kontrollin e makinës. Si pasojë, goma e makinës ka hyrë në kanalin anësor duke u përplasur me trafikndarësen, gjë e cila ka rezultuar fatale për djalin dhe vajzën e saj.

Vëllai i gruas shpjegon se makina ka qenë duke udhëtuar brenda çdo norme, por ky ishte fati i vogëlushëve. Për të mos mjaftuar me kaq, ai tregon si si u prit gruaja e traumatizuar nga infermierët, të cilët e pyesnin nëse e kishte marrë portofolin me vete duke e lënë në atë gjendje, pa i dhënë qetësues.

Më poshtë mesazhi i dajes:

mesazhi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...