Published On: 17 Tetor, 2016
Bota |

Mesazhe kërcënuese, kaos në nëntë shkolla në Gjermani

Së paku nëntë shkolla në Leipcig në Gjermaninë lindore ka marrë disa emaile me të cilët kërcënohet dhuna, ka thënë një zëdhënës i Policisë, raporton Reuters.

“Kemi mësuar nga disa shkolla në Leipcig se sot në mëngjes kanë marrë disa email-a me porosi që kanë përmbajtje kërcënuese”, thuhet nga policia.

Sipas zyrtarit të Policisë, përcjell KP, këto kërcënime janë marrë seriozisht dhe ka dërguar pjesëtarë në këto shkolla.

Tani për tani dihet nëntë shkolla të Leipcigut janë pranuar email-e kërcënues.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...