Published On: 18 Dhjetor, 2015

Merren vesh detajet kryesore të Samsung Galaxy A9

Javëve të kaluara është folur shumë për modelin e ri të telefonit Galaxy A9, ndërsa tani modeli i ri i telefonit të Samsung është shfaqur në disa faqe për krahasim.

Tani me sa duket Samsung Galaxy A9 do të lansohet shumë shpejtë, pasiqë kompania jugkoreane tani i ka kaluar verifikimet e FCC.

FCC është trup certifikues në SHBA, i cili është përgjegjës për aprovimin e pajisjeve elektronike, para se ato të shfaqen në dyqane dhe online.

Sipas informatave që kanë rrjedhur deri më tan thuhet se telefoni do të sjell rezolucionin me 1920 x 1080 piksel, procesorin Qualcomm Snapdragon 620 me 3GB RAM dhe memorien e brendshme me 32GB.

Në këtë model është edhe porti për microSD që mundëson zgjerimin e hapësirës deri në 128GB.

Karakteristikat tjera përfshijnë edhe kamerën e pasme me 13MP, kamerën e përparme me 5MP, baterinë massive me 4,000 mAh, si dhe Android 5.1.1 Lollipop.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...