Published On: 7 Gusht, 2017

Merr flakë kablli elektrik në Durrës, pushuesit në panik (FOTO)

Një kabull elektrik ka marrë flakë pasditen e sotme në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30 në lagjen numër 1 të qytetit bregdetar, duke shkaktuar panik tek banorët e zonës dhe pushuesit.

Si pasojë është ndërprerë energjia elektrike në të gjithë lagjen nr. 1 të qytetit.

Nga OSHEE e Sarandës sqarojnë se ngjarja ka ndodhur për shkak të ngarkesës në linjat elektrike.

Fatmirësisht nuk ka patur persona të lënduar, ndërsa hetohet për ngjarjen. U desh ndërhyrja e zjarrfikëses për të shuar flakët në tela.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...