Published On: 10 Korrik, 2016

Mero Baze konfirmon prishjen e Ramës me “vëllaun” e tij Kokëdhima. Fluturon nga gëzimi

Dy gazetat tashmë të vetëdeklaruara, si më të afërtat pranë Edi Ramës, “Shqiptarja.Com” dhe “Tema”, kanë intensifikuar sulmet ndaj ish deputetit socialist Koço Kokëdhima. Botuesi i të parës, Karlo Bolino, është futur në një luftë të hapur me botuesin e “Shekullit” madje edhe gjyqësore, pas divorcit të ortakërisë dikur të shtyrë nga vetë Rama, për televizionin “A1 Report”.

Nga ana tjetër Baze i “Tema”, i cili sistematikisht i ka hedhur dru zjarrit për një prishje të miqësisë në kufijtë e një “legjendare urbane” mes Kokëdhimës dhe Ramës, tashmë e ka shpallur botuesin e “Shekullit”, armik të PS-së dhe kryeministrit.

Duket se “më e pabesueshmja” ka ndodhur; Rama është prishur me njeriun të cilin e kishte planifikuar edhe si shoqërues të vetëm, për të kaluar ditët e pleqërisë në Vuno.

Është shumë interesant fakti sesi gëzon Mero pas kësaj. Sot i ka kushtuar dy faqe gazete kësaj teme te “Tema”, brenda të cilave një editorial të vetin.

Pasi kujton plot triumfialitet, se ka punuar fortë që të kthjellojë Ramën për rrezikun nga “dobësitë e tij të pashpjegueshme ndaj Kokëdhimës”, flirtet e tij me Metën për “tja futur” etj, e shpall Koçon pjesëtar të opozitës.

“Është i vetmi rast kur duhet të gëzohen të gjitha palët, Berisha dhe kundërshtarët e reformës që ju shtua një si vetja, dhe socialistët që shpëtuan nga një i tillë” , shkruan mes të tjerave Mero, gati në ekstazë.

Por mirë bën që fluturon nga gëzimi Mero, ka arsye madhore. Synimin për të qenë këshilltar i vetëm, ekskluziv, pa asnjë botues tjetër rrotull kryeministrave, pasi nuk e realizoi dot me Berishën, më në fund e arriti me Ramën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...