Published On: 30 Janar, 2016

Merkeli me porosi për shqiptarët në Ballkan: Keni dy opsione!

Merkeli me porosi për shqiptarët në Balkan: keni dy opsione!

DELARATA E MERKELIT DUHET TË KUPTOHET DREJTË:
Merkel ka një porosi shumë të rëndësishme për shqiptarët! Deklarata e saj duhet kuptuar drejtë nga shqiptarët nëse e duan integrimin në BE, ose, nëse jo, atëher më afër e kanë Detin Adriatik!
Ja deklarata e Kancelares Merkel për shqiptarët e përkthyer nga “specialistët” e GESH-it në gjuhën e popullit: “Shqiptarët kanë mundësi të zgjedhin dy opcione, Europën apo Adriatikun!
Nëse zgjedhin Europën, ato duhet të pastrohen nga struktura e korruptuar dhe kriminele politike në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi dhe Luginë të Preshevës, dhe në vend të tyre të zgjedhin figura të pastra politike! Opcioni dytë, nëse e zgjedhin, ka edhe karakter humanitar, sigurohet ushqimi për gjallëresat në Adriatik për disa vite!
Kështu, të gjithë shqiptarët, kapen dorë për dore, nga Ksamili në Tuz dhe nga Durrësi në Presheve, dhe ashtu bashkë me strukturën e tyre politike, të korruptuar dhe kriminele, hudhen në Detin Adriatik, dhe kështu, të paktën, flijohen për humanizëm, sigurojnë ushqim për botën ujore në Detin Adriatik për disa vite! Urojmë të zgjedhin opcionin e parë, duke filluar nga 24 Prilli 2016 në Iliridë! /Gazeta Epoka Shqiptare/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. O Populli Shqiptare kudo qe ndodheni Zonja Merkel. ka shume te drejt. duet me thirre mendjes se neser do bohet vone O SHQIPTARE

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 2. Kosovari thotë:

  Keshtu kurr nuk ka deklaruar Zonja Merkel, pallavra bulevardeske, nga ata qe si gjejn vetit Vendin.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(17) Nuk Pelqej(11)
 3. Kosovar Sele thotë:

  Kete kurr ne kurrfar kuptimi se ka then Zonja Merkel, deklerata inatesh te peronave te caktuar.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(23) Nuk Pelqej(8)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...