Published On: 17 Qershor, 2016
Bota |

Merkel: Vdekja e deputetes britanike të zbardhet urgjentisht

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se rrethanat e vdekjes tragjike të një deputeteje britanike proevropiane duhet të zbardhen sa më shpejt që të jetë e mundur për shkak të referendumit për qëndrimin ose jo të Britanisë së Madhe në Bashkimin Evropian, që është parashikuar të mbahet javën e ardhshme.

“Ky akt tragjik duhet të zbardhet në mënyrë urgjente”, theksoi kancelaria në përfundim të një takimi me udhëheqësit e shteteve rajonale në Berlin.

 Ajo nuk do të dëshironte që këtë vrasje ta lidhte me referendumin që do të zhvillohet të enjten e ardhshme.
 Merkel e cilësoi vdekjen e deputetes Jo Cox të tmerrshme dhe tragjike.

Deputetja e moshës 41-vjeçare u vra me armë zjarr duke ngjallur një situatë kaotike dhe me shumë tensione.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...