Published On: 1 Gusht, 2016

Merkel takohet me familjarët e Dijamant Zabërgjës

Kancelarja Angela Merkel ka takuar sot në Munih të Gjermanisë, familjarët e Dijamant Zabërgjës – i vrarë në sulmin terrorist që ndodhi më 22 korrik në këtë qytet.

Merkel ishte në homazhet dhe meshën që u mbajt për nder të viktimave të këtij sulmi, ku humbën jetën nëntë persona

Në mesin e të vrarëve ishte edhe Dijamant Zabërgja, Armela Segashi dhe Sabina Sulaj (dy të parët, shqiptarë nga Kosova).

Sulmi u krye nga një 18-vjeçar me origjinë iraniane në një qendër tregtare në Munih ku më pas edhe vrau veten.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...