Published On: 19 Janar, 2016
Bota |

Merkel “paguan haraçin” për refugjatët!

  • Mbështetja e bllokut konservator të kancelares gjermane Angela Merkel ka rënë për 2,5 për qind, sipas një sondazhi të INSA-s, kanë bërë të ditur sot mediat gjermane.

Sipas rezultateve, mbështetja ka rënë në 32,5 për qind, nivel ky më i ulëti që nga zgjedhjet e vitit 2013, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, mbështetja për Alternativën e djathtë për Gjermaninë (AfD) është rritur për një pikë dhe tani qëndron në 12,5 për qind.

Bild nuk specifikon arsyen për rënien e popullaritetit të Merkel, por sipas Reuters, popullariteti i kancelares gjermane dhe koalicionit qeverisës ka rënë për shkak të krizës së refugjatëve. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...