Published On: 18 Korrik, 2016

Merkel kërcënon Turqinë: Dënimi me vdekje, fundi i rrugës evropiane

Zërat për futjen në fuqi të dënimit me vdekje në Turqi, pas Grushtit të shtetit, i ka kundërshtuar ashpër kancelarja gjermane Angela Merkel.

“Futja e dënimit me vdekje në Turqi, do të thotë fund të aspiratës evropianë të këtij vendi,” tha Merkel, shkruan Der Spiegel, përcjell botasot.info.

Turqia largoi dënimin me vdekje në 2002, pas ndikimit dhe presionit evropian.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...