Published On: 9 Shkurt, 2016
Bota |

Merkel e shokuar nga fatkeqësia hekurudhore në Gjermani

‘’Unë jam e shokuar dhe tejet e pikëlluar pas aksidentit të rëndë nga përplasja e dy trenëve me pasagjerë, këtë mëngjes në Bad Aibling. Ngushëllimet dhe dashuria ime e pafund shkon sidomos për familjet e nëntë viktimave që humbën jetën’’, u shpreh kancelarja Merkel.

‘’Mendja ime qëndron edhe tek ata të cilët u lënduan në këtë aksident e që janë duke luftuar për jetë nga pasojat e aksidentit. Ju uroj shërim të plotë sa më shpejtë që të jetë e mundur’’, tha Merkel.

Ndërkaq, kancelarja Angela Merkel, fjalimin e saj e përmbylli duke falënderuar të gjithë ekipet e shpëtimit dhe forcat operacionale të cilët u kujdesën gjatë atyre momenteve të vështira duke bërë një punë të palodhshme për të shpëtuar sa më shumë jetë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...