Published On: 16 Korrik, 2016
Bota |

Merkel dënon grusht shtetin në Turqi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka dënuar ashpër tentim grusht shtetin në Turqi, duke thënë se Berlini qëndron prapa atyre që mbrojnë demokracinë dhe sundimin e ligjit.

“Është tragjike që shumë njerëz kanë vdekur gjatë tentim grusht shtetit”, ka thënë Merkel. “Gjakderdhja në Turqi duhet të ndalet”.

Merkel ka thënë se është e drejtë e popullit turk që të zgjedhin liderët e tyre politikë në zgjedhjet e lira politike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...