Published On: 8 Janar, 2016

Mensur Safqiu i Stupcave dikur e kishte ndihmuar UÇK-në

Fatmir Limaj e ka komentuar në Interaktiv skeçin e Stupcave për UÇK-në.

Ish komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Çeliku ka thënë se “e respekton të drejtën e lirisë së shprehjes dhe bërjes së artit”.

Sipas tij, luftën çlirimtare më shumë e kanë dëmtuar deputetët e koalicionit qeverisës, PDK-LDK.

Limaj ka treguar se “gjatë luftës përkrahës i saj me disa filmime dhe një letër përkrahëse ka qenë edhe aktori Mensur Safqiu, pjesë e Stupcave”.

Kujtojmë se kundër “Stupcave” kanë dal shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së dhe deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku. Kjo e fundit ka përkrah krijimin e Gjykatës Speciale, e cila do të gjykojë krimet e supozuara të UÇK-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...