Published On: 18 Prill, 2016

Menduh Thaçi: PDSH do t’i amnistojë të gjithë të burgosurit politikë

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi, në Manastir para me shume qytetareve shqiptarë ka folur për platformën politike të partisë së tij dhe projektin “Dëgjesa publike”.

Thaçi potencoi se ne PDSH kane mbërritur me qindra ankesa lidhur me shkarkimet e padrejta nga puna, raste korrupsioni, ndërprerjen e energjisë elektrike, si dhe ankesa për gjoba dhe tatime të majme, raporton LajmPress.

“Ne jemi gati t’i prijmë një ndryshimi të madh, ndryshim i cili në thelb do të ketë për detyrë që paratë e shtetit tua kthejë qytetarëve shqiptarë”, tha kryetari i PDSH-së.

Ai gjithashtu deklaroi se anëtarët e PDSH-së do të jenë në kontakt të vazhdueshëm me çdo qytetar, për t’i dëgjuar, por edhe ndihmuar ata.

Thaçi premtoi se PDSH ofron dhe garanton amnisti për të gjithë të burgosurit politikë, por edhe amnisti fiskale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...