Published On: 13 Prill, 2016

Memli Kransiqi: Pas largimit të Thaçit, PDK-ja do të vazhdojë fuqishëm!

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, ka thënë se PDK-ja po e kalon shumë mirë tranzicionin, pas shkuarjes së Hashim Thaçit, shkruan GazetaBlic.

“Është hera e parë që një parti politike shqiptare e rëndësishme, është duke kaluar një tranzicion politik jashtëzakonisht normal dhe të natyrshëm. Kjo është vlera më e madhe brenda PDK-së”, ka deklaruar ai në Rubikon, përcjellë GazetaBlic.

 Ai e ka quajtur si një mundësi ideale për fuqizimin e PDK-së këtë gjë.

“Kjo është një mundësi e mirë për fuqizimin e PDK-së”, ka shtuar ai.
Sipas tij, Partia Demokratike do të vazhdojë suksesshëm pas largimit të Thaçit.

“Zoti Veseli e ka marrë një barrë për ta udhëhequr këtë process, nga i cili unë kam besim të plotë se PDK-ja do të vazhdojë fuqishëm”, ka shtuar Krasniqi. /GazetaBlic/
I jam mirënjohës Thaçt se ai ka arritur të jetë shumë herë fitues dhe njeriu më i votuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...