Published On: 6 Janar, 2016

Mëkatari Kelmendi kërkon ta shpëtojë lëkurën ose të digjet bashkë me komplotistët, Haliti, Syla e Thaçi…

Hashim Thaçit (Kadri Veseli duhet të ketë qenë argat naiv i Hashimit), qysh kur jam informuar se “shok” e kishte francezin Danjean Arnaud.

 

Ibrahim Kelmendi po e vazhdon pjesën e fundit të lojës, duke shpresuar se ose kështu mund të shpëtojë, ose së bashku me të do të digjen edhe ata ish partnerë të tij që e meritojnë këtë. Ai i akuzon për sabotim të luftës dhe për tradhti, të gjithë ata që dikur i kishte kundërshtar të heshtur dhe tani janë kundërshtar frontal të tij. Kelmendi një nga figurat më enigmatike, ndaj të cilit ka akuza apo dyshime se ishte me ndikim negativ në fatin e vëllezërve Gërvallaj dhe Zekës, po e vazhdon luftën me akuza, madje edhe ndaj LDK-së. Shqiptari.eu

 ibrahim-kelmendi-

Lexojeni postimin e plotë të Kelmendit në Facebook:

ARBEN GECAJ: “KUSH ËSHTË UÇK-JA DHE KUSH E KA KRIJUAR?”

Në “rubikon” të KTV-së mbrëmë u debatua tematika që e kishte formuluar si pyetje moderatori Adriatik Kelmendi:
“Stupcat” kundër UÇK-së, apo “Stupcat” kundër stupcave?!

Me një rast u apostrofua edhe emri im, sikur unë kam informuar se Gjykata speciale po heton Xhavit Halitin për vrasje të Ilir Konushevcit. E vërteta është se unë kam informuar se Milaim Zeka në një intervistë me portalin “gazetaexpress” ka njoftuar për këtë lloj hetimi.

Përcolla diskutimin/debatin në këtë emision dhe mbajta mend edhe pyetjen që bëri sociologu Arben Gecaj:

KUSH ËSHTË UÇK-JA DHE KUSH E KA KRIJUAR?

Pjesëmarrës në debat ishin:
Fatmir Humolli – Ish-epror i UÇK-së në ZOLL
Shkelzen Gashi – Politolog
Arben Gecaj – Sociolog
Vehbi Kajtazi – Gazetar

Me këtë rast pash për herë të parë edhe një fragment të skeçit humoristik të “stupcave”, dedikuar “diskreditimit” të UÇK-së, siç po shprehen disa të irrituar nga kjo paraqitje, ose diskreditimit, siç po e lavdëron pjesa tjetër.

Për anën artistike nuk ndihem kompetent për të bërë (ç)vlerësime, ndërsa sa i përket përmbajtjes, dua të përsërisë:
(1) Asnjë UÇK-ist i mirëfilltë nuk e ka vrarë bashkëluftëtarin e tij (përjashto rastin e vrasjes se komandantit Abedin Rexha nga Gani Geci, e cila vrasje me gjasë është duke u shqyrtuar nga institucionet kompetente).
(2) Matrapazllëqe të tilla në radhët e UÇK-së nuk kanë ndodhur gjatë luftimeve.
Nuk me rezultoi se skeçi ishte ekskluzivisht anti-UÇK. Me irriton fakti nëse është bërë skeçi me Emblemën origjinale të UÇK-së (nuk pata mundësi ta dallojë).

Tani po përpiqem ti përgjigjëm telegrafikisht sociologut Gani Gecaj: Kush ishte UÇK-ja dhe kush e themeloi?

Vendimin për themelim të UÇK-së e ka marrë Mbledhja (Kuvendi) i 4-tërt i LËVIZJES (LPK), i mbajtur në Prishtinë në verë të vitit 1993. PIKË!

Realizimin e vendimit e ka bërë Lëvizja, e cila e ka udhëhequr UÇK-në politikisht dhe organizativisht deri në mars të vitit 1998.

 

Komplotistët

 

Gjatë këtij procesi kemi përpjekjen e komplotistëve Xhavit Haliti dhe Azem Syla, për ta formuar UÇK-së sipas konceptit të tyre dhe UÇK-së në terren që nuk i është subordinuar komplotistëve Xhavit Hali dhe Azem Syla, siç ishin “grupet” e Drenicës, Lllapit, Dukagjinit.

Komplotistët Haliti dhe Syla duhet të kenë kooptuar Nait Hasanin, Xheladin Gashin, Rexhep Selimin, Sokol Bashotën, Bislim Zogajn. Nuk po më kujtohen emra të tjerë. Fatkeqësisht, vëzhgimet e mija të kohës e deri tani me rezultojnë: të gjithë këta emra ishin anti-UÇK!

Ky grupim e ka sabotuar dhe margjinualizuar UÇK-në e mirëfilltë, që mbështetej në “grupet” e tre zonave. Kur këta kanë bërë përpjekje për qëllime komplotistë për ti subordinuar këto “grupe”, kanë ndodhur sulmimet vrastare të forcave pushtuese serbe, sidomos rasti i Zahir Pajazit, Akif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës është më diskutabil.

Për këto komplote në organe të Lëvizjes kemi debatuar qysh në vitin 1996, kur kanë filluar të zbulohen sabotazhet e komplotet e Xhavitit dhe Azemit. Megjithatë nuk kemi qenë në gjendje ti sanonim.

Komploti ka kulmuar në mars 1998, kur Haliti dhe Syla e kanë imponuar shtabin e tyre fiktiv. Aty e tutje kishim bandën sabotuese e komplotiste të këtyre dyve, kundër UÇK-së në Kosovë, që tashmë po e rriste dhe po konsolidonte vet Vegjëlia patriotike e Kosovës.

“Qipsi” dhe “smoku” në këtë skeç mund të ishin pikërisht Xhavit Haliti dhe Azem Syla…

Irrituese ka qenë për mua rroli i Hashim Thaçit (Kadri Veseli duhet të ketë qenë argat naiv i Hashimit), qysh kur jam informuar se “shok” e kishte francezin Danjean Arnaud, oficer i sigurimit sekret ushtarak francez. Pa pasur nevojë të rrëfej detaje, Miqve ndërkombëtar në Rambuje, në pyetjen e tyre pse vetëm Hashimi nuk po pranon me e nënshkrua marrëveshjen, ju kam thënë se nuk e lejon eprori i tij Danjean Arnaud, i cili është brenda në Kështjellë për ta komanduar Hashimin…

Tashmë është koha të formohet komision parlamentar për të hetuar “shoqërimin” e Hashimit me Danjean Arnaud, sepse Republikës se Kosovës po i troket një rrezik ekstra, tepër i rrezikshëm e komprometues: që i dyshuari për spiun e marionetë Hashim Thaçi të bëhet kryetar i Republikës se Kosovës çKomisionit do ti mjaftonin të dhënat që janë të publikuar në internet për oficerin serbofil francez Danjean Arnaud…]!

Diskreditimin fillestar të UÇK-së në planin (dez)informativ e kanë bërë pikërisht pjesëtarët e grupimit sabotues e komplotist, emrat e të cilëve i konkretizova me lartë. Ndërsa atyre iu bashkëngjitën edhe kukuvajkat titiste e serbofile, të organizuara në LDK, bashkë me strukturat e UDB-së, në kor të orkestruar, bënin luftë speciale diskredituese kundër UÇK-së…

Për ilustrim: Në vitin 2001 Xhavit Haliti në intervistë që i ka dhënë Blerim Shalas, ka dezinformuar se vendimi për themelim të UÇK-së është marrë në Kuvendin e 3-të të lëvizjes, i mbajtur një Ujmir. Ndërsa në intervistën e fundit në TV-KlanK dezinformoi se UÇK-në e paskësh formuar ai, me katër të tjerë, më 17 nëntor 1994. Në të dy rastet ka gënjyer! Përse. Për tu dhënë argumente gojëkëqijve se UÇK-ja paskësh qenë dobiçe ose krijesë e Serbisë…
Edhe të tjerë (pseudo)UÇK-istë kanë përhap dezinformomë të ngjashme.
Ta zëmë edhe Hashim Thaqi, për të komplotuar edhe Familjen Jasharaj, në odë të Jasharëve në fund të vitit 1999 pat gënjyer, se në odën e Jasharëve e kishte formuar UÇK-në. Isha aty. Belbëzova diç, por nuk isha decitiv për ta diskredituar Hashimin si komplotist i UÇK-së. Isha tepër primitiv. Heshta për hir të unitetit, në kohën kur ANTI-UÇK-istët e sojit Xhavit Haliti, Azem Syla, Hashim Thaçi dhe Co, në bashkëveprim me krerë të LDK-së dhe marionetat e Serbisë, po e diskreditonin UÇK-së dhe po maksimalizonin veten e tyre si profiterë të Luftës!

(Për mos ta stërzgjatë këtë paraqitje, po shpreh gatishmërinëpër t’iu përgjigjur pyetjeve konkrete nga individët, gazetarët e mediat.)

 

 
Displaying 43 Comments
Have Your Say
 1. Skenda thotë:

  Nuk e lexova krejt artikulin per arsye se jena lodhe me keto thash e theme…
  UQK e ka formue NEVOJA per mbijetes dmth ky popull qe po vuan nga matrapazet qe ja adresojn vetes te gjitha atributet e keti formacioni qe luftoj per atedhe…
  Ne vitin 1991 un dhe nji person i cili sot nuk merret me politike kemi qene ne Shqyperi pe te biseduar me persona ne pushtet te asaj kohe per te na lejuar nji teritor per UQK n. CAsaj kohe ne pushtet ka qen Ramiz Alija. Pastaj e murren ne dore matrapazet ket pune…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. fery thotë:

  Me kishte thene dikur , ne.fundevitet e 80-ta nji mik imi nga Kruja, i cili kishte ikur nga Shqiperia dhe ishte vendosur ne Mal te Zi ku edhe ishte martuar me nji ulqinake.Ate e takova ne Ulqin
  Ai me tha nji dite , duke pire kafe te mengjesit , se regjimi serb , pase demonstratave te 1981 , i ka ditet e numruara ne Kosove dhe tash ai po mundohet te regruton shqiptar ne burgjet jugosllave per ti kryer ato pune te cilat i kryenin udbashet serb para se ata do te largoheshin nga Kosova.Ata shqiptar te burgosur , te cilet do te pranonin te regrutoheshin nga regjimi serb , do te ” shpalleshin ” si shume te rezikshem per rendin shoqror jugosllav kurse , ne te vertet , ata do te ishin armiqte me te medhej te shqipt.te Kosoves dhe se , fatura te cilen do te duhej ta paguaj populli shqiptar i Kosoves per damin dhe zullumet qe do ti shkaktojne , do te jete shume e larte

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. inadi thotë:

  Nje pyetje e kam per zoteri Kelmendin. Nese keto qe i thua jane te verteta, si ndodhi qe vellau yt te jete anetar i kryesise se LDK-se ne nje Dege respektivisht Nendege ne Prishtine kur LDK paska qene e UDB-asheve?!!!!! Mos po ia fut kot per ta shpetuar prapanicen e po sakrifikon edhe familjare?!!!!!!!!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(3)
 4. Xhelal Ferizi thotë:

  atdheu per dit po mashtrohet–kah do interes personal–e toka po na coptohet –na merret here fushe e her mal–na mbyti mendjemadhsia — peprlot inters vetiak–atdheun embuloj varfria–e toka u la me gjak — vargje nga autori xhelal ferizi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(3)
 5. o qeveri e ngrat deri kur me keto budallakina o thaqoviq mustafoviq veseloviq e viqa te qeveris por edhe sigurimi juaj do te pasoj shum keq sepse dhe neper gazeta te huaja asht shkru ky gjest i donika gervalles sigurimi ma nuk ka faj sepse te gjitha keto dmth edhe sigurimin asht qeveria ty e kercenu o sigurim i ngrat a pi perkuleni qeveris te koruptume qe jan tu ju shti ne telashe burgin po se po por edhe rezikun per jet

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 6. Dardi thotë:

  Ktyne tash duhet me shku me jav kall shpijat VV Sikur qysh pi kallin kerer , pasunin qe e kan me jav kall e mi lon pernime nzero e kur tdalin pi burgit mos me pas as ku me shku,, sa ushtari invalid o mas luftes o popull e neper shatora flejn e shpiuni UDB me dal njeri ma i lir edhe ma i forti nkosov paramendone kto kur ni ushtar i UCK ka kerku ndim te ky njeri athu qysh u sjell ky me to !!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 7. Miftar Daut Miftari thotë:

  Me pak fjalë: Turp që e mban mbiemrin KELMENDI !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(5)
 8. Nazif thotë:

  O oo Dajë,o naj q… nanen…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)
 9. Mehmet thotë:

  Gjith keta vllazen per nga hajnija keta duhet mej burgos ne Burg qe veq wc teken As gje tjeter keta Jan qe e qun popllin ne skamje te mjerimit ketyre duhet mar gjithe pasurin Te tyre dhe pasurin e vllaznve tynve keta Jan njerzit qe Mi qindra njerz Jan duket vujatur nga varfnija shkaku tynve kanibla njerz Jan thaqdaqiqi xhavit shiku kelmend qe eka lidhjen biznisore direkt me Serbin gjith hejnave ne kosove ju deshiroj qe at pasuri qe e kan i blefshin barna per vet e mos judalshin ata milijona As per barna

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(1)
 10. diaspora thotë:

  ju kisha propozu te gjithve qe pasurin ta tregoni dhe pallatat tokat te ju jepni te papunve fukarave ose gjithsesi dot ju marim permdryshe asgja ska qen lufta por lufta tjeter asht dhe ka me qen qeveritarve plum ne ball nuk do te njohim as amerk as asgja thaqoviqi dhe haliloviqi jan te paret

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(3)
 11. dem sejfijaj thotë:

  zotri kelmendi na myte mekto endrrat tua kunder shkve tradhtar qe ben pjes ne at shoqri;pyetja esht sa esa flitet per vrasjen e vllezerve gervalla ngaju iakuzuar nga shoket tu novosella metjer ti pergjigjesh kam shkrue ne liber qfar rrene

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(3)
 12. kodra thotë:

  ne keto flliqsira a eshte i perlim dikush prej maqedonis

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)
 13. idealisti thotë:

  Fara e fëlliqur e I. Kelmendit, H. Thaçit, Xh. Halitit, A. Sylës, K. Veselit … e shkatërruan Kosovën gjatë luftës tani po e fundosin krejtësisht. Ata ishin dhe do të jenë gjithmonë pasues besnikë të xhaxhit Enver dhe ardhja e tyre në pushtet është katastrofa më e madhe që ka mundur me i ndodh Kosovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(17) Nuk Pelqej(5)
 14. beni thotë:

  hashimi ma shum ka mbyt shqiptar se sa serbiaa hashimi i vrajtoii bashkpuntort e dr rugove veq per te ardhur ne pushtet gjykata speciakle duhet ket kriminel me denu ne emer te popullit shqipta keta tradhtar ket shpihun te serbis

  Përgjigjiuni
  Pelqej(39) Nuk Pelqej(8)
  • memo-6_02_08@live.com thotë:

   Serb nuk kan myt As njani hhaahhaa Po veq shqiptar kan myt keta sikur Te kishin myt serb ish mamir Ks Po keta Jan puntor serbi

   Përgjigjiuni
   Pelqej(7) Nuk Pelqej(2)
 15. sokol bardhi thotë:

  Ibrahim kelmendi bashk me mikun e tina Refik hamitin qe Ibra e ka dhonerr kan qperla paret e krimit te kosoves , si thot njoni nga gjakova qi jetojke ne hamburg ky brahimi i ka prit xhavitin me shoqni masi e kan vra ahmet qyqanin me tre kufera me marka jan dal per portit te durrsit drejt italis, ky brahimi u kan hon e don tradhtar bile ne nifar kllubi Ibe palikuqi ven takimi i komunistav, a ky refiku miku i ibres me Naser Idrizin e do tjer tan naten kan festu kur e kan vra Ahmet kolonelin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(35) Nuk Pelqej(6)
 16. Arlind thotë:

  qata epror t Ldks kush paskan qen?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)
  • sokol bardhi thotë:

   Eprort e LDK kan qen krejt qa nuk jon kan me shkje se qiky ibra me shok e me bamdat e kuqe jon kan hon e don me shkje

   Përgjigjiuni
   Pelqej(18) Nuk Pelqej(4)
 17. mali thotë:

  Ibrahim Kelmendi Miladin Popovici2. Krye spiuni trathetari i tana llojeve,Misioneri dhe formuesi i bandes vrasese ne Kosove.
  Lista e kriminelve dhe hajnave qe duhet te merret Gjykata Speciale, ashte e gjate duke filluar nga kryet e bandes komuniste, hartuesit dhe projektuesit e perkrahesit e krimit Fatos Klosi Fatos Nano Koco Danaj Skender Gjinushi Dilaver Goxhaj Bedri I. Rexhep Q. Adem D. Ibrahim K. Xhavit H. Bardhyl M. Hashim Th. Kadri V. Azem S. Xhabir Zharku F. Lima Sali V. Sabit G. Rexhep S. Jakup K. Ali A. Fazli V. Musa Xh. keta ishen disa nga kryesoret komandantet e krimit, komisaret politike R.Qosja Adem D. Ibrahim K. Xhavit H. Azem Syla jan krye banda qe barten krimin ne Kosove perpiluan listat pregaditen vrasjet e kundershtareve politike. Nese nuk i arreston Specialja te japin pergjegjesi, kur ska me ardhe Drejtsia ne vend dhe kurr nuk ka me u qetsu Kosova.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(52) Nuk Pelqej(31)
  • Inkognito thotë:

   Po te zhduken keta persona nga dheu i tokes do te ket paqe dhe stabilitet harmoni dhe Kosova do jete shembull per Evrope

   Përgjigjiuni
   Pelqej(18) Nuk Pelqej(2)
  • Inkognito thotë:

   Adem D. Ibrahim K. Xhavit H. Bardhyl M. Hashim Th. Kadri V. Azem S. Xhabir Zharku Sali V. Sabit G. Ali A. Fazli V. Musa Xh. keta ishen disa nga kryesoret komandantet e krimit, komisaret politike R.Qosja Adem D. Ibrahim K. Xhavit H. Azem Syla jan krye banda krimit ne Kosove .po te zhduken keto faca antipatike te flliqta Kosova do shkon perpara .
   Posht tradhtaret e kombit.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(14) Nuk Pelqej(8)
 18. mali thotë:

  Lista e kriminelve dhe hajnave qe duhet te merret Gjykata Speciale, ashte e gjate duke filluar nga kryet e bandes komuniste, hartuesit dhe projektuesit e perkrahesit e krimit Fatos Klosi Fatos Nano Koco Danaj Skender Gjinushi Dilaver Goxhaj Bedri I. Rexhep Q. Adem D. Ibrahim K. Xhavit H. Bardhyl M. Hashim Th. Kadri V. Azem S. Xhabir Zharku F. Lima Sali V. Sabit G. Rexhep S. Jakup K. Ali A. Fazli V. Musa Xh. keta ishen disa nga kryesoret komandantet e krimit, komisaret politike R.Qosja Adem D. Ibrahim K. Xhavit H. Azem Syla jan krye banda qe barten krimin ne Kosove perpiluan listat pregaditen vrasjet e kundershtareve politike. Nese nuk i arreston Specialja te japin pergjegjesi, kur ska me ardhe Drejtsia ne vend dhe kurr nuk ka me u qetsu Kosova.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(37) Nuk Pelqej(16)
 19. Sali Nika thotë:

  Pos ketyre ” marifetllyqeve” te bera apo te pabera, ketu veshtir edhe aj far ” dreqi” i Rrahman Morines nuk do u bie ne “fije”!!!
  Keti zotriut do i kerkoja te na ban publike apo te deshmoi se: ku dhe kur/ ne cilen Mbledhje-vendim/ keni emrua KOMANDANT I UÇK Legjenda ADEM JASHARI?
  Apo cili Grupacion i LPK-së merr vendimin per ta shpallë Komandant të UÇK-së në Tiranë, naten kur ra heroikisht Komandanti s´bashku me Familjen Heroike dhe Lagjen Jashari?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(26) Nuk Pelqej(5)
 20. Dardanet thotë:

  copa u befshit ,u grivfshi mes veti dri ne asht !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(24) Nuk Pelqej(4)
 21. Një gja po vërtetohet si drita e diellit: “Qerrja me dy biga nuk shkonë”. Një gja po kuptohet kjartë:”Trathtari i popullit I. Rugova” nuk po ceket as kundi siçë është quajtur nga Ca Udhëheqsa si atëherë dhe sot(kur ishte në Itali). Kurse:”Ata që e kan ngranë piten….Koha që të e lajnë tepsinë se mbetjet e tepsisë po qelben dhe mosë pastrimi i tyre po infektohet jo, vetem shqiptarija e botes por edhe bota e tërë…………….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(34) Nuk Pelqej(11)
 22. Thep Tepi thotë:

  Vdekje udbes rrnofshin patriotet Jan 40vjet qe lehin udbashet por pa sukses.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(3)
 23. Gjilani.ch thotë:

  Po quditna krejt qysh krejt njerzt e din qka kan ba kta kriminel ekush si akuzon ose kta duhet mej kap gjygji deri kur lihen kta matrapaz te lir

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(5)
 24. sami doda thotë:

  Desha ti them dhe une disa fjal per disa nga ju shume gjykoni pa kurfar argumenti. Nuk dua te behem askujt avokat por deri sa dyshoni per pjesmarjen e I.Kelmenditne vrasjen e vllezerve Gervalla. Une jam deshmitar kur une I.Kelmendi Donika Gervalla se bashku ne qytetin gjerman ne Schleswig kemi pire kaffe .se kam te qart kur mendoj se dikush ka mar pjes ne vrasjen e prindit dhe te ulem te pi kaffe gjykone vet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(15)
  • Valdrini thotë:

   Per BESE kurre RRENE ma te madhe nuk kam lexua se kjo qe thot Sami DOda…! Te gjithe e dijne qe Ibrahim Kelmendi dhe Mahmut Visoka (nga Prugovci i Prishtines), jane dy vrasesit e vllezerve Gervalla…! Pas atentatit, Kelmendi e Visoka largohen me nje makine… Te nesermen I. Kelmendi, nuk e le te lire M. Visoken dhe ne mbremje e qon ne mal ku edhe e vret me dore te vet. M. Visoka sillet ne vendlindje me Helikopter te JNA dhe varrost me “nderime” ushtarake…!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(23) Nuk Pelqej(5)
   • Murat starabaj thotë:

    Sqarim amreal deri më tani nuk kam degjuar të jetë publikur në ndonjë portal a po faqe të inernetit.Për Ibrahim Kelmendin është ditur haptas se është vrasësi,por për tjetrin kurr nuk i është përmndur emri gjer me sot/Prokuroria e Kosovës duhet menjiherë ta mar kët informat shum burimore dhe me gjithë mjeksin ligjore ta zhvorrosin të apostrfuarin dhe ti bëhen abanalizat balistike dhe të vërtohet se aty patjetër që do të gjendet ndonjë gjurmë e vrasësit të Mahmut Visokës

    Përgjigjiuni
    Pelqej(19) Nuk Pelqej(2)
    • MOS GENJE O IDIOTE ,SE ME U DITE AI KISH ME QEN NE BURGE PERNJIHER ,POR NUK ESHTE AI ,TI NRASE E DIN SHKO LAJMROJ ORGANET NE GJERMANI SE ATA QE SHUME VITE PO PRESIN O IDIOT !

     Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
   • Valdrin jepe emrin e vertet ktu

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
   • Valdrin …………… vllezrit gervalla jan vra ne janar, e mahmutin e kan vra ne mars, kshtu qe po ma merr mendja qe dikush i familjes se tij ta paska qi dikan naj moter apo nanen apo naj gru nese ki, se shume mire njofem me ta more mut more qen kush te shtyjti me hanger mut ty ti qifsha ktejt qka ki

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)
  • sokol bardhi thotë:

   papapapa burr bre , Une ne hamburg jom qe sa vjet e kurr kta dy bashk si pas bre a mos ja fut si kau peles more debil

   Përgjigjiuni
   Pelqej(2) Nuk Pelqej(4)
 25. Xhema thotë:

  Një gje dihet botrishte se kryespijuni dhe vrasesi Ibrahim Kelemendi ,Xhavit Haliti ,Azem Syla ,Kadri Veseli,Hashim Thaqi,Adem Grabovci e shume kriminel tjere te LPK-es i kane duart e perlyra me gjakun e popullit te vet .Andaj lufta e pergjakshme ne mese tyre behet per ta shpetuar lekuren e tyre pere krimet e bera mbi popull te vete,keta kriminel kane vrare njerzit ma te zot te kombit tone!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(66) Nuk Pelqej(13)
 26. zhaku thotë:

  Ibrahim Shpiuni Kelmendi, asht faqja zeze e shqiptarvet tshitun te srbija. Udba e ka prgaditun me kohe qet shpiun.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(37) Nuk Pelqej(14)
 27. Pejani thotë:

  Ibrahim Kelmendi,po ju a nuk keni pasur mardhenje vellaznore me udben e serbise?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(7)
 28. baca thotë:

  Këta në fotografi janë fatkeqësia e Kosovës, dhe e shqiptarëve, sepse janë të njejtë ne veprime e qëndrime dhe idelgji.Të frymzuar nga i njejti burim për të dëmtuar çështjen e Kosovës dhe shqiptarëve , e tue u shërbye të huajve -armiqëve të shqitarëve.Po me që s`ka ligje e drejtësisepse këta i kanë në duar të veta ato dhe i bëjnë argat dreqit e të birit për interesat e tyre, ata gjinden te lirë dhe askush si mbyllë e lere ma ti dënon. Për ta flitet vazhdimisht dhe ata po tregojn vet se kush kanë qenë e kush janë dhe Drejtësia nuk vepron. Tërë ajo që ata sot sulmojnë njëri tjetrin,e dinë se Gjykata Speciale i din e ka fakte dhe i pret burgu, tash mundohen në këtë mënyrë ta luftojn e pengojnë veprimin e Gjykatës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(53) Nuk Pelqej(13)
 29. mali thotë:

  Mvaret nga Populli Shyptar sa kan dijete per te kaluaren e kesaje bande, dhe sa kan mesuar sot duke i pasur ne maje pushteti e kudo ne qeveri. Nese Shyptareve do ju punonete sado pake logjika, kjo garniture e tana llojeve krimit, ase qe duhej te lejohej te kyqej ne politike. E jo me tju besohej lidershipi Kosoves dhe fati i jetes Popullit ne duaret e kesaje bande felliqet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(6)
  • Jusuf Ejupi thotë:

   Ne vtet 1983,84,nuk me kujtohet sakt data,Xhavit Haliti,ka qendruar ne Llap,si pjestar i levizjes.Ka ndejt te nje mik,ne fshatin Dyz.Gjithashtu,nje mik imi,me emrin Agim,e kane pru Xhavitin ne Podujeve.Me Agimin (tash i ndjer),ka qene edhe Mehdi Osmani,nga Llausha e Podujeves.Koha sa ka kaluar si ilegal,ka qene rreth 6 muaj.Kuptohet,se Xhaviti nuk ka nejt vetem ne Dyz.Ka qendruar edhe ne Ballofc,ne qender te Podujeves.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(13) Nuk Pelqej(23)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...