Published On: 7 Prill, 2016

Meha e Tahiri tregojnë ku është kufiri

Deklarata e djeshme e drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, se “kufiri Kosovë-Serbi nuk ekziston, është një vijë kufitare e imponuar”, ka sjell një reagim të këshilltarit të ministres për Dialog në Qeverinë e Kosovës.

Gazmir Raci, këshilltar i ministres Edita Tahiri, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, duke shfaqur fotografi nga pika kufitare në Jarinje dhe Bërnjak.

Raci në shënimin e tij thotë: “Këto foto po dëshmojnë të kundërtën e asaj që disa zyrtarë të Serbisë paskan deklarua se gjoja në mes Kosovës dhe Serbisë nuk paska kufi. Foto që flasin! Në këtë vite fillon edhe ndërtimi i gjashtë pike kalimeve/ndërtesave të përhershme kufitare me Serbinë që financohen nga Bashkimi Evropian. Pa demarkacion s’ka integrim në BE për asnjërën palë”. /KosovaPress/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...