Published On: 24 Shkurt, 2016

MEGA-SKANDAL/ Lindita Nikolla blen vilë luksoze në fshatin VIP të Lundrës me rrogën e shtetit

Që për festat e fundvitit Lindita Nikolla nuk u pa më në shtëpinë e saj të zakonshme.

Fqinjët dhe miqtë afër apartamentit të saj u shqetësuan pa masë.

Disa kujtuan se ministrja kishte ndonjë problem familjar nga qyteti i lindjes dhe qëndronte andej, por e vërteta doli shpejt në dritë.

Miku i saj i ngushtë dhe klienti i përheshëm i PS Agron Papuli i kishte ofruar me një “çmim të arsyeshëm” njërën nga vilat më luksoze të tij të ndërtuar pranë fshatit Lundër Tiranë.

Hyrja në shtëpinë e re është mbajtur e fshehtë dhe është bërë pa zhurmë për të mos nxitur reagimin e medias dhe dyshimet e opozitës.

Ministrja duket e qetë në qëndrimin e saj dhe nuk dihet sesi do ta pranojë të mirëqenë një blerje të tillë, kur vila që ajo banon aktualisht kap vlerën e 450.000 euro.

Në ditët në vijim do të duhet që Nikolla të japë një shpjegim transparent për këtë ndryshim rrënjësor në jetën e saj. Shpresojmë që ajo të bëj be kalamajt e saj që lekët e shpenzuara janë fituar në mënyrë të ndershme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...