Published On: 14 Maj, 2016

Mediat spanjolle: Kosovarët kanë pasion të fshehur për futbollin

Për pranimin e Kosovës në FIFA kanë shkruar shumë mediume të njohura botërore.

E njëra ndër to edhe gazeta e famshme spanjolle, “Marca”.

 “Kosova u pranua me shumicën e votave në Kongresin e FIFA-s. U theksua që ky vend ka pasion të fshehur për futboll dhe i plotëson të gjitha kriteret ligjore për pranim”, thuhet në tekst.
Ndërkohë, me theks të veçantë për lojtarët kosovarë që luajnë për përfaqësueset tjera, kanë shkruar “Eurosport” dhe “Blick”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...