Published On: 18 Gusht, 2016

Mediat Serbe: Pse shqiptarët e Kosovës janë kaq pro Amerikan – Autostrada e Bidenit, Bulevardi i Klintonit, dhe Busti i Hillarit!

“Shqiptarët e Kosovës janë shumë mirënjohës ndaj Amerikës dhe njerëzve më të lartë të SHBA-së, e për ta shprehur këtë sa më shumë në mënyrë që të shihet, është e zakonshme që ata t’i emërtojnë emrat e rrugëve me emrat e tyre, duke ju ngritur monumente dhe duke e zbukuruar qytetin me flamuj amerikanë.”

Kështu ka raportuar dje e përditshmja serbe “BlicNovine”. Ata kanë shprehur çudinë se pse shqiptarët e Kosovës janë kaq pro Amerikan, saqë edhe emrat e rrugëve i kanë të emërtuar me emrat e shtetarëve të lartë të SHBA-së. Sipas tyre shqiptarët po e  bëjnë këtë vetëm që Amerikanët ta shohin mirënjohjen që ata kanë për popullin Amerikan.

Në sy ju kanë rënë shumë butiku “Hillary” e po ashtu edhe “Statuja e Lirisë” që gjendet mbi një hotel në Kosovë.

Por siç duket ata ja kanë huqur keq me butikun Hillary, sepse nuk është butiku i vërtetë ai të cilin ata e kanë nxjerrë në foto. / © GazetaBlic.com /

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Shqiptaret ne rend te pare e dojnr shume venfin e tyre Kosoven dhe rezistuan sa munden kunder hordhive dhe soldateskave zaptuese serbe kursr , amerikanet e ndihmuan shqiptaret kure nr ishim para shfarosjes kolektive dhe na ndihmuan ta mbrojme Kosoven qe serbet , nepermes Kosovos , mose te munden te kene edhe dalje ne bregdet. Serbia edhepse e ka marinen detare , ajo te mose kete det.ku marina detare serbe te manovroje por , te mbrtet ne ujrat e Danubit dhe , jo te Adriatikun shqiptar.Mbasi ne mbrojtjen e kesaje kauze amerikanet na ndihmuan, ne shqiptaret ua lamr detin Adriatik amrrikaneve por , edhe Kosova eshte e saje
    Ja pra pse shqiptaret i dojne kaqe shume amerikanet kurse ju debilet serb , ju kujtohet se si i quanin ju amerikanet dikur dhe ju kujtohet se si e digjnit flamurin amerikan publikisht dhe ju kujtohet se si e dogjet ambasaden amerikane ne Beograd

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...