Published On: 20 Shkurt, 2016

Mediat serbe i bëjnë jehonë lajmit për peticionin kundër Ambasadorit Amerikan

  • Mediat në Serbi janë marrë me peticionin e nisur nga një grup i shoqërisë civile dhe disa parti politike kundër Ambasadorit Amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

Ato kanë shkruar se nisma për largimin e Ambasadorit të Amerikës po përkrahet edhe nga disa parti politike që më herët kanë qenë përkrahëse të SHBA’së.

Peticionin e ka iniciuar Roland Bartezko, i cili ishte dënuar me 23 vite burgim për shkak të një sulmi terrorist në Prishtinë, në vitin 2001.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...