Published On: 6 Korrik, 2016

Mediat serbe: Cila është fytyra e vërtetë e Edi Ramës?

Gazeta serbe ‘Blic’ ka bërë një shkrim rreth Kryeministrit shqiptar Edi Rama, të cilin e titullon se cila është fytyra e vërtetë e tij.

“Një avokat i mirë i Shqipërisë së Madhe, mik i sinqertë i Serbisë, i apasionuar pas Europianit…Cili është në të vëretë Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama?

Ithtar i Shqipërisë së Madhe, mik i sinqertë i Serbisë, Europeist i pasionuar… Cili është, në të vërtetë, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama? Në fillim të qershorit, Rama deklaroi në Prishtinë se ‘Shqipëria dhe Kosova janë një vend, një popull dhe një ëndërr e përbashkët’.

Rama provokoi edhe pas ndeshjes se futbollit mes Shqipërisë dhe Serbisë dhe dronit të famshëm mbi stadium.

Por, dy ditë më parë në Samitin e Parisit për Ballkanin, ai e përshëndeti kolegun e tij Aleksandar Vuçic me dashamirësi shumë më të madhe seç e lejon praktika diplomatike.

Shtrëngim i gjatë i duarve, përqafim, deklarata për bashkëpunimin mes dy vendeve, oferta që ndërtimtarët serbë të marrin pjesë në ndërtimin e objekteve në bregdetin shqiptar, forcimi i linjës ajrore Tiranë-­Beograd. Kjo është fytyra tjetër e Ramës, e pranueshme për Serbinë dhe bashkësinë ndërkombëtare. Por, cila është e vërteta?”, shkruhet në artikullin e Blic.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...