Published On: 22 Qershor, 2016

Mediat italiane: Shqipërisë i duhet një mrekulli për të kaluar Grupin A

Kombëtarja shqiptare po pret me ankth ndeshjet e Grupit E dhe F për të kuptuar nëse do të kalojë fazën e grupeve apo jo.

E përditshmja italiane “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një vëmendje të veçantë kualifikimit të Shqipërisë e cila tashmë shihet si një opsion i pamundur.

Sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta Dello Sport, kuqezinjve u nevojitet një mrekulli për të kaluar në fazën tjetër.

“Shqipërisë i nevojitet një mrekulli, pasi tashmë ata duhet të bëjnë tifo për Italinë dhe kundër Portugalisë. Rezultatet e djeshme ulin ndjeshëm shpresat e Shqipërisë për të kaluar në fazën tjetër si një prej 4 të tretave më të mira”, shkruan ‘La Gazzetta Dello Sport’.untitled-124-470x284_1466587786-687878

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...