Published On: 17 Maj, 2016

Mediat italiane: Kokaina në Kolumbi do vinte në Itali përmes shqiptarëve

Mediat italiane raportojnë se sasia e 8 tonëve të kokainës së kapur në Kolumbi kishte destinacion Italinë, ku përmes trafikantëve shqiptarë do të shpërndahej në të gjithë vendin.

Lajmin e bën të ditur “Notizie.it”, që aludon se shqiptarët janë të përfshirë në trafikun e kokainës nga Kolumbia.

Ditën e djeshme u kapën në Kolumbi 8 tonë kokainë, sasia më e madhe e kapur ndonjëherë në këtë vend.

Por sipas medias italiane, kokaina do të vinte në Itali përmes trafikantëve kolumbianë dhe familjeve mafioze shqiptare në Itali, që janë të lidhura me “Ndranghetën”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...