Published On: 7 Janar, 2016

Mediat italiane çmenden pas Ajetit

Arlind Ajeti në fushë Frosinone jo vetëm ka përgjysmuar numrin e golave të pësuar (në dy takimet e fundit ishin 4), por gjeti edhe një mbrojtës golashënues.

Në këtë mënyrë nis shkrimi i “Gazzetta dello Sport” për shqiptarin, i cili shënoi që në debutim me ekipin e ri dhe në Serinë A.

Mbrojtësit iu deshëm 45 minuta për tu kthyer në një faktor për Frosinonen që përpiqet t’i shpëtojë rënies në Serinë B.

Arlind Ajeti edhe pse erdhi në këtë skuadër në nëntor nuk kishte luajtur, por befason në mundësinë e parë, që i paraqitet.

Ajeti tregoi se është i aftë në lojën në ajër dhe i gatshëm të përballojë kundërshtarë si Berardi, Defrel apo Floro Flores.

22-vjeçari bëri atë që nuk arriti ta realizonte te Baseli, ku shënoi vetëm 1 gol gjatë të gjithë qëndrimit aty.

Goli i mbrojtësit shqiptar merr më tepër vlera, pasi i jep pikën e parë pas tre humbjeve radhazi Frosinones.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...