Published On: 29 Prill, 2016

Mediat greke: Qeveria Shqiptare po përzë grekët nga Himara

Pas deklaratës së Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut që akuzon Kryeministrin Edi Rama dhe deputetin Koço Kokëdhima se po bëjnë ‘genocid pronësor’ në Himarë me pronat e komuniteti lokal aty, edhe mediat e Greqisë kanë shkruar për atë çka po ndodh.

‘Epiruspost’ i ka kushtuar një artikull të titulluar ‘Prishin ndërtesat dhe u marrin pasuritë. Po përzënë grekët nga Himara’.

Ajo që po ndodh në Himarë, vazhdon artikulli, dëshmon se Qeveria e Tiranës ka për qëllim frikësimin e minoritetit grek, duke etiketuar Kryeministrin Rama dhe deputetin e Vlorës Koço Kokëdhima.

Deklarata e PBDNJ-së është pasqyruar në artikullin e medias greke, duke theksuar se në emër të investimeve, qeveria shqiptare po shkatërron banesat e minoriteti grek në atë zonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...