Published On: 20 Mars, 2016

Mediat e huaja shkruajnë për vëllain e kryeministrit që kishte kërkuar azil (Foto)

Mediat e huaja i kanë kushtuar vëmendje lajmit për vëllain e kryeministrit Isa Mustafa i cili kishte kërkuar azil në dy vende të Bashkimit Evropian.

BBC shkuan se njëri vëllai i kryeministrit Ragipi u bashkua me eksodin e migrantëve në Gjermani vitin e kaluar.

Ndërkaq, gazeta franceze Le Mond ka cituar kryeministrin Mustafa i cili konfirmoi sot se vëllai i tij kishte kërkuar azil për shkak të trajtimit të një sëmundje e cila nuk mund të trajtohej në Kosovë.

Le Mond po ashtu e ka etiketuar kryeministrin Mustafa, si kryeministri i njërit nga vendet më të varfra në Ballkan, transmeton Indeksonline.

Pas këtyre dy mediumeve kanë shkruar edhe gazetat gjermane Bild, Die Ëelt dhe gazeta austriake Der Standard.

Këto mediumet kanë nisur shkrimet e tyre me konfirmimin e kryeministrit Mustafa se vëllai i tij ishe në mesin e refugjatëve kosovarë që kishin kërkuar azil në Gjermani gjatë viti të kaluar./Indeksonline/

Image
Image
Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...