Published On: 26 Prill, 2017

Mediat belge tallen me drejtësinë shqiptare: Mark Frroku vrasës, e shpallën të pafajshëm

Mediat belge i kanë kushtuar jehonë lajmit për pafajësinë e Mark Frrokut në lidhje me vrasjen e Aleksandër Kurtit në 5 Mars të vitit 1999 në Belgjikë. Kështu, në disa gazeta lajmi ishte se “vrasësi Mark Frroku, i dënuar me 10 vjet burg në Belgjikë shpallet i pafajshëm për vrasje në Shqipëri”, shkruan panorama.

Frroku, ish­deputet u dënua vetëm për fshehje pasurie, pastrim parash dhe ndërtim të paligjshëm. Atij madje iu sekuestruan përfundimisht të gjitha pasuritë. “U dënua në Belgjikë me 10 vjet në mungesë për vrasjen e Aleksandër Kurtit, mirëpo në Shqipëri vrasësin e shpallin të pafajshëm”, shkruajnë mediat belge.

Untitled5

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...