Published On: 31 Mars, 2016

Me vezë t’Pashkëve drejt xhamisë…

 

Kisha frikë se vezët do mi vjedhte dikush dhe nuk dola në protestë, sepse feja ime nuk lejonte që me vezët e pashkëve të shkoja drejtë Xhamisë, qjë që koha e tregoj të kundërtën, se, edhe sikur të gjithë vezët e pashkëve dhe të gjitha ëmbëlsirat e bajramit nuk do të arrinin mua të më bindin që të dal në protestën e 26 marsit, sepse kisha frikë se do më shkonin vezët. Ndoshta edhe sepse të gjithë shokët e miqtë e mi katolikë e muslimanë, sot tashmë kanë kuptuar se përtej fesë së tyre të ndarë dhe kombit të tyre që është shqiptaria, një gjë kanë të përbashkët: maskarënjet politikë të të gjitha feve, një dukuri tipike ballkanase…

Nejse, me vezë t’Pashkëve drejtë xhamisë nuk shkohet!

– – – – – – – – – – –
Agron Zeqiraj
Pforzheim, 29.03.2016

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...