Published On: 22 Gusht, 2016

Më thuej Hashim, Isa, Kadri e Murat: Ju ESATAT e mi cili rrejti me shekuj që ta nemi  

 

Çun Lajçi

Më thoni mua qorrit Ju që keni sy,

Mua bariut që s’shoh pos deleve t’mia

Kuj ti kërkoj falje e ke ta mallkoj

Për bjeshkët që thoni s’jan tuat

Dhe i falni bashkë me gjurmët e mia

Më thoni

Cili rrejti me shekuj që ta nemi

 

Ata që linden aty, luftuen e eshtnat i kan n’dhe

A juve që cakrroni gotat mbi tryeza e kufij

E thoni n’tokën e huej lindët dhe u varrosët

Gabim rrajë keni lëshu e trungjet doni me i pre

 

Më thoni mua memecit kend me true

Që t’huej më bani n’tokën stërgjyshore

Për tokën time falje kujt duhet me i kerkue

Pos eshtnave që prehen n’dhe!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...