Published On: 20 Shtator, 2016

Me taksat e qytetarëve, institucionet e Arsimit investojnë shkel e shko

Shkollat që promovohen në Kosovë, rrallë kanë inspektimet e duhura. Krejt çfarë duket se bëjnë zyrtarët e lartë shtetëror është që të promovojnë ambientet e reja të shkollave e objekteve që financohen nga qytetarët taksapagues.

Javën e kaluar u përurua objekti i shkollës fillore në fshatin Raushiq të komunës së Pejës, inauguruar nga ministri i Arsimit dhe zyrtaret e komunës së Pejës.

 Me flamuj partiakë dhe me atmosferë festive, sharmi që ju dha këtij përurimi nuk i ka ndarë të kënaqur fëmijët dhe prindërit e kësaj shkolle.

Ata në adresë të KosovaPress-it, kanë dërguar foto dëshmi që tregojnë se shkolla është punuar ‘shkel e shko’.

Në foto më poshtë shihen mjaftë detaje të punuara keq. Pamjet flasin vetë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...