Published On: 21 Shkurt, 2016

Me provokimet e Kryeministrit dhe zëvendësit të tij kërkohet destabilizimi dhe shkatërrimi i Republikës

 

Shukrije Bytyçi

Të nderuar qytetar,

Fyerjet ndaj motrave, nënave dhe vajzave tona nuk kanë të ndalur nga Kryeministri i vendit dhe vartësit e tij.

Pas nisjes se një fushate anti-morale dhe anti-vlere kundër Albulena Haxhiut, tani edhe vet kryeministri e shpërfaqi fytyrën e vet kundër gruas shqiptare.

Kjo tregon se sa e vështirë është pozita e gruas në Republikën e Kosovë, pasi denigrimi i saj nise nga nivelet me të larta të kësaj klike udhëheqëse politike në Kosovë.

Atyre që çdo gjë ju ka dalë nga binarët e moralit dhe të shtet-ndërtimit që tanimë nuk kanë mundësi ta “menaxhojnë as facebooku-n e tyre” tentojnë që me çdo kushte të fyejnë krenarinë e popullit siç janë nënat dhe motrat tona.

Shtyllën me sublime të shtëpisë dhe të lirisë!

Me provokimet e Kryeministrit dhe zëvendësit të tij kërkohet destabilizimi dhe shkatërrimi i Republikës së Kosovës dhe kjo nuk u ndal vetëm me fushata denigruese dhe antimorale, por po tentojnë ta ndajnë shoqërinë edhe në vija politike, etnike e fetare.

Rasti i fundit ku me tendencë mendojnë ta ndajnë popullin në pro-amerikanë dhe anti-amerikanë tregon qartë se sa larg ka shkuar hipokrizia e tyre.

Të ju them të drejtën se në qoftë ndonjë popull në botë është që e respekton mikun e përjetshëm, jemi ne populli shqiptarë që respekton SHBA-në.

Prandaj anti-amerikane është kjo qeveri që me veprimet e saj ka thyer edhe bindjet e SHBA-së se ne mund të funksionojmë si një shtet normal. Pikërisht kjo qeveri zhgënjeu miqtë tonë ndërkombëtare me korrupsioni, krimin e organizuar dhe sjelljet e tyre diktatoriale dhe antidemokratike.

Prandaj, si qytetare e Republikës së Kosovës dhe si përfaqësuese e popullit edhe njëherë falënderojë mikun e madh SHBA-në, dhe ju bëjë thirrje të gjithëve që mos të merren më ndarje të tilla të cilat janë të rrezikshme për shoqërinë dhe të ardhmen e saj, ndërsa për fyerjet e kryeministrit dërguar grave dhe motrave tona, i them se me këtë turp mbetesh gjithmonë.

Autorja është deputete e Kuvendit të Kosovës

Me respekt,

Sh. Bytyqi

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Emri juaj... thotë:

    Oj shoqe , mos u perpiq me e perzi situaten aktuale me femrat shqiptare. Si po mendon ti, vetem pse jeni femra duhet te gjuani gaz lotesjelles e te beni marrezira te tjera. Ne cilin vend te botes lekohet kjo.Ju jeni primitive

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...