Published On: 16 Shkurt, 2016

Me pavarësi, Kosova u bë përgjegjëse për të ardhmen e saj

  • Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka uruar për tetë vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, duke thënë se në çdo përvjetor të shpalljes historike të pavarësisë kujton vendosmërinë e Kosovës për të qenë përgjegjëse për fatin e vet.

“Me pavarësi, Kosova u bë përgjegjëse për të ardhmen e saj. Në emër të popullit britanik dhe në emrin tim, unë ju uroj suksese në rrugën që keni zgjedhur. Ne do të vazhdojmë te mbetemi miqtë dhe partnerët tuaj”, ka uruar O’Connell.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...