Published On: 12 Janar, 2016

Me njat shall

Mustafë Shabani

 

Me njat shall

 

Të gjitha i kemi me bollëk

vetëm mendët na mungojnë

qengj për të huajin për tonin ujk

sa shumë vuajtjet nënës i shtojmë

 

Ujqërve të uritur mirëpritje në stan

qengj i palindur dridhet në bark

harruat gjakun nëna qan

i zgjebosur,

hienë rrugësh dhe qen shark

 

Botës të gjitha i ofrove

le nënë, babë si të mjerë

besë premtim ti shpejt harrove

shqiptar, nuk je or i pavlerë

 

Bir lopari qen i pabesë

rrudha dhimbje na shtove në ballë

larg nga ne, ik që këtej, ec

na duhet pasuesi me njat shall!!!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...