Published On: 19 Maj, 2016

Më në fund tregojnë mëshirë Isa e Hasha për FARK-istat! Gati një vit pas vullnetarëve, ushtarakët shpallen veteran

Pas shumë shtyrjeve rreth 300 anëtarë të listës së Ministrisë së Mbrojtjes kanë marrë certifikatën e veteranit, në një proces të stërzgjatur ku përballë dhjetëra mijëra manipulimeve për të shpallur sa më shumë veteranë, të fundit janë lënë stafi udhëheqës i Ministrisë së Mbrojtjes dhe gjithë anëtarët zyrtarë të këtij organizmi. Ndonëse ende nuk është e qartë se nëse nuk janë bërë shkelje duke ua mohuar këtë të drejtë disave prej atyre që e meritojnë këtë status.
I gjithë procesi për këtë grup nuk ka si vlerësohet ndryshe, pos që më në fund kanë treguar pak mëshirë kryeministri Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi për FARK-istat! Gati një vit pas vullnetarët e ushtarakët shpallen veteran.
Disa nga ata që kanë shprehur gëzimin, nuk e kanë fshehur as zhgënjimin për vonesën, pasi sipas eprorit Nevruz Berisha nuk mundet askush ta fsheh të vërtetën.
“Ishte një rrugëtim i gjatë, por më në fund ia dolëm, edhe pse kishte edhe prej atyre, të cilët ishin skeptik? Kjo tregon qartë se nuk duhet dorëzuar asnjëherë para sfidave, sepse të vërtetën askush deri më sot, nuk ia ka dalë ta fshehë përjetësisht, e nuk do ia del as në të ardhmen!
Urime bashkëluftëtarët e mi dhe ndihem krenarë që isha pjesëtarë i Ministrisë së Mbrojtjës!”, ka shkruar në fb eprori i lartë ushtarak Nevruz Berisha, ish shef i logjistikës në Ministrinë e Mbrojtjes. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Nevruz, a je ti, a po më doket!?

  Ishe pjestar i Ministrise së Mbrojtjes!?Qysh, qysh!? E ku po shkruan këtu MMRK ose FARK!?
  Po kë e kishe komandant o Nevruz? Ahmet Krasniqin a Agim Çekun? Po, po e di që tash është Agimi, se Ahmetin e kanë vra moti. Tash e paskan vra edhe MMRK.
  Nevruz, a je ti, a po më dokesh!? Krenohu nevruz! Krenohu me atë copë letër që Bekë Osmonaj ia pati fut flakën! Krenohu Nevruz edhe me komandanti e parë të UÇK-së -Azem Sylen dhe Shefin e Shtabit të Bislim Zyrapin. Nevrus Berisha, mos harro ta lexosh edhe librin e të ndejrit Agim Mehmetit kushtuar FARK-ut. Aty e gjen një përshkrim të “bukur” për shefin e parë të Shtabit të UÇK-së!
  Nevruz, dëgjom veç pak. Nuk e kam për ianti as për xhelozi. As s’kam gjë, qysh s’kam pasur gjë kurrë kundër UÇK-së së Ademit, Zahirit e Salihit! Veç edhe nga principi, për së gjalli nuk do ta pranoja një letër me nënshkrimin e Agim Çekut sikur ta kisha dhënë betimin e ushtarit para Ahmet Krasniqit. Kurrë s’do ta pranoja një letër në të cilën së paku nuk do të figuronte shenja MMRK!
  Nevruz, kam një propozim. Pasi është bërë modë, të propozoj t’ia dhurosh edhe ti Kadri Veselit atë leckë. Kështu, do të krenohet edhe ai, pasi sportisët e kanë dekoruar, artistët po, pse mos ta dekoroni edhe ju si luftëtar.

  Xhavit Haliti paska pasur arsye kur thoshte: “Kurrë FARK s’ka pasur”. Jau ka pi ujtë në Tiranë ai juve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...