Published On: 18 Janar, 2016

Më në fund një lajm i mirë për Chelsean

  • Eden Hazard do të jetë plotësisht i gatshëm për ndeshjen e fundjavës ndaj Arsenalit

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, i cili është jashtë fushave të blerta që prej 3 janarit, kur u lëndua gjatë ndeshjes me Crystal Palace, do të rikthehet në aksion këtë fundjavë kundër rivalit lokal, Arsenal.

Tabloidi britanik, “Daily Mail”, gjatë ditës së hënë ka raportuar se Hazard do t’iu kthehet stërvitjeve të plota këtë javë, pasi që gjendja e tij është shumë e mirë, andaj në fundjavë pritet të luajë nga minuta e parë.

Këtë gjë e kishte e bërë të ditur ditë më parë edhe trajneri i tij, Guus Hiddink. Ai kishte thënë se Hazard do të stërvitet gjatë gjithë javës dhe besojnë se do të luaj në ndeshjen ndaj Arsenalit që zhvillohet në ‘Emirates Stadium’. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...